← назад к альбомам

 

Репортаж о концерте от Молодежного информационного сообщества «Сіль»:

ТНМК із оркестром підірвали театр І. Франка
Чи не єдине що могло зігріти цього холодного осіннього вечору, а саме 3 жовтня, – це «Симфонічний хіп-хоп» гурту «Танок На Майдані Конґо» з Молодіжним Академічним Симфонічним Оркестром «Слобожанський».

Хтось може не повірити у сумісність хіп-хопу та класичних інструментів, чи сумісність запального гурту та оркестру. Але вище згадані виконавці розвіяли будь-які сумніви і довели, що якісна музика може звучати у такому форматі.

Як говорили люди після виступу: «Такого театр Франка, мабуть, ще не бачив». Але всьому свій час.
Говорять у народі: «людей було так багато, що яблуку ніде було впасти». Це так, адже в залі було не більше трьох вільних місць. Від малого до старого (найменшому глядачу заледве був рочок). Студенти та друзів «танків», всі поціновувачі гурту та оркестру прийшли відчути їхій новий проект. Також в залі були помічені такі українські знаменитості, як: Олександр Педан, Вадим Красноокий, Росава прийшла з маленьким сином, Сергій Сивохо, Валерій Харчишин, Анна Добриднева та ін.

Невеличке запізнення тільки розігріло бажання побачити це дійство. Під аплодисменти сцену наповнили музики та виконавці і тут почалося… На перший погляд не звичне, але таке досконале виконання просто заворожувало. Після першої ж пісні з залу летіли не просто оплески, а овації.

Артисти невтомно дивували глядачів симфонічною обробкою своїх хітів: «Все у шоколаді», «Я забув», «Фідель», «Проїхали», «Ретро», «Там де ти тепер», «Та ти шо», «Арешт», «На Дачу», «Гранули», «Мушу йти», «Зачекай», «Файна Юкрайна» та інших композицій. Окрім того до репертуару долучили народну пісню «Пливе човен води повен», звісно в новому аранжуванні.

Справжнім сюрпризом від диригента Юрія Яковенка була жартівлива пісня, яку виконували вперше на концерті – «Зроби мені хіп-хоп». Окрім того він доповнював виступ партіями губної гармоніки, що не могло не викликати хвилю оплесків.

Звісно не обійшлося проколів, як сказав Фагот: «виступ без лажі не вважається успішним». І дійсно «Восени» довелося виконувати двічі, бо з першого разу не всі слова пролунали зі сцени, але публіка не зважаючи на це підтримала виконавців!

Шокував слухачів експеримент «танків» у вигляді імпровізованого виконання нової пісні «Хоча я є» під звуки бітбоксу у виконанні Фагота та їхнього клавішника – Олександра Ковальчука.

У проміжках між піснями, доки Фагот одягав фагот (свій інструмент), звучанням якого він тішив слух присутніх, Фоззі розважав публіку різними жартами з життя колективу.

Оркестр не лише відмінно грав, але й підспівував, а інколи й підтанцьовував, що ще більше додавало запалу в серця. Дехто з людей не міг всидіти і починав танцювати. Навіть спокійні, врівноважені та авторитетні працівниці театру шалено аплодували.

І хоч «все хороше рано чи пізно закінчується» спільний концерт ТНМК та оркестру «Слобожанський» тривав максимально довго. Виконавці ледь не всю програму виконали «на біс», гучні овації не відпускали артистів зі сцени, а Фоззі тричі казав: «це на коня і все!», але не діяло.

Безліч схвальних відгуків і захоплених облич можна було почути й побачити після виступу. Всім, хто відвідав унікальний в історії української музики виступ-експеримент, ця подія вкарбується в пам’ять.

Для тих, хто не зміг відвідати цей виступ у Києві – «Симфонічний хіп-хоп» прозвучить ще в Львові та Одесі.

Колоша Дмитро